KUDÜS 
Kudüs (İbranice: יְרוּשָׁלַיִם, Yerushaláyim; Arapça: القُدس, al-Quds). 125.1 kilometrekarelik bir alanda 732,100 ikamet edeni ile en kalabalık şehri. Kudüs, Akdeniz ile Ölü Deniz'in kuzey ucunun arasında kalan Judean Dağları'nda bulunmaktadır. Şehrin tarihi milattan önce 4000'lere kadar gider, ki bu da Kudüs'ü dünya üzerindeki en eski şehirlerinden biri yapar. Kudüs üç İbrahimi din için de özel ve kutsal şehir olarak sayılmıştır. Zamanında Kudüs uğruna nice savaşlar verilmiş, şehir çok defa el değiştirmiştir. Kudüs, milattan önce 10.yüzyıldan bu yana Museviliğin en kutsal şehri ve ruhani merkezidir. Aynı zamanda şehir Hıristiyanlık'a ait çok fazla antik sit alanı barındırmaktadır. Mekke ve Medine'den sonra da İslamiyet'teki üçüncü kutsal mekanın (Mescid-i Aksa) bulunduğu ve Müslümanların Mekke' den önce ilk kıblesi olan şehirdir. Kudüs'ün sur içinde kalan bölümü artık "Eski Şehir" olarak anılmaktadır. Aslında 1860'a kadar şehrin tamamı olan bu Eski Şehir, 1982'de tehlikedeki Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Eski Şehir geleneksel olarak dört bölgeye ayrılmıştır. Ama bugünkü kullanılan adları -Ermeni, Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman Mahalleleri- ancak 19.yüzyılın başlarında açıklanmıştır. Sadece 0.9 kilometrekarelik bir alana sahip olan Eski Şehrin bazı alanları dini öneme sahiptir. Tapınak Dağı ile Kuzey Duvarı Yahudiler için, Kutsal Sepulchre Kilisesi Hıristiyanlar için ve Mescid-i Aksa ile Kubbetüs Sahra da Müslümanlar için kutsal merkezlerdir. Kaynak.Wikipedia
KUDÜS / MESCİD-İ AKSA TURU
 El-Halil / Beytlahm / Erîha / Lût Gölü (Ölü Deniz) / Yafa / Telaviv

3 GECE / 4 GÜN

 GEZİ PROGRAMI 

1.Gün (Perşembe)          : İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Free Bird Havayolları kontuarı önünde saat 08.00’de buluşma. İşlemler sonrası saat 10.00’da Telaviv’ e hareket ve saat 12.00’ de varış. Kudüs’ teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme ve sonra Mescid-i Aksa ziyareti. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde akşam yemeği ve geceleme

2.Gün (Cuma)                 : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 07.30-09.00 arası otelde kahvaltı ve sonrasında tur için Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ, Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem , ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Ağlama Duvarı ve Hazreti Davud türbesini ziyaret. Ve Mescid-i Aksâ’ da Cuma Namazı. Namazdan sonra Mescid-i Aksâ, Kubbet’üs-Sahra, Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş ve Mirac gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihî  Mervan Câmiini ziyaret. Sonra tarihî Kıyamet Kilisesi’ ni ve Hazreti Ömer Câmiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar Eski Kudüs çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

3.Gün (Cumartesi)          : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 07.30-09.00 arası otelde kahvaltıdan sonra el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret. Kısa bir moladan sonra dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Erîha   ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Ancak bu bölgeye gelmeden yol üzerindeki Hazreti Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Kudüs’ teki otelimize dönüş. akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4.Gün (Pazar)                  : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-07.00 arası kahvaltıdan sonrası öğle namazına kadar serbest zaman. Daha sonra saat 13.00 te otelden kesin ayrılış. Telaviv ve Yafa ya hareket. Yafa’ daki Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ile Osmanlı eserleri ziyareti ve sonrasında Telaviv Havalimanına hareket. Saat 17.00’ de İstanbul’ a kalkış ve saat 19.00’ da varış. 
 
* Uçak saatlerinde olabilecek değişiklikler bildirilecektir *
* İçerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir * 
* TL Ödemelerde, ödeme yapıldığı gün geçerli olan TCMB Euro Döviz Satış Kuru esas alınacaktır*
* USD Ödemelerde, ödeme yapıldığı gün geçerli olan TCMB Euro/Usd çapraz kuru esas alınacaktır*
 


 
Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :  
 ·          İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri
 ·          Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Yatak+Kahvaltı+Akşam Yemeği Esaslı Konaklama (Standart Odalarda)
 ·          Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
 ·          Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
            Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası, Yurtdışı Çıkış Harcı
 
Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler :
 ·          Yemeklerde alınacak bilumum kapalı içecekler
 ·          Kişisel Harcamalar
 ·          Otel Extraları (Oda Servisi,  Telefon vb)

BİLGİ VE REZERVASYON
 OVAM TURİZM SEYAHAT ACENTASI 
 0312 419 99 68

VİZE
Kudüs vizeleri liste vizesi olarak alınmaktadır. Vize şablonları için tıklayınız...

YURTDIŞI SEYAHAT ANLAŞMASI (KUDÜS)

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
 • Ovamtur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Ovamtur sorumlu tutulamaz.
 • Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
 • Tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali yolcuya bildirilir. Hatur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ovamtur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklama otelini/otellerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ovamtur, yolcularına gezi süresini kapsayan seyahat sigortası yaptırmakla mükellefdir.
 • Programda yer alan ancak yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ovamtur sorumlu tutulamaz. Yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
 • Yerel otoriteler tarafından varış esnasında ülkeye girişi herhangi bir sebeple engellenen yolculardan Ovamtur sorumlu tutulamaz ve bu yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
 • Havalimanından yurtdışına çıkışına herhangi bir sebep nedeniyle izin verilmeyen yolculara geri ödeme yapılmaz.
 • Kalkış saatinde havaalanında olmayan yolculara herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 • Ön ödemeler sonrası yapılacak olan vize müracaatlarında, yolcuya vize verilmemesinden Ovamtur sorumlu tutulmayacak ve geri ödeme yapılmayacaktr.
 • Seyahat bedeli ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

-          Kesin rezervasyon halinde Toplam Bedelin %50’ i

-          Son ödeme                             Toplam Bedelin %50’ i (Hareket Tarihine 10 gün kala)

 • ödemeler sonrası iptal ve geri ödeme şartları aşağıdaki gibidir (Uçak bileti hariç olmak kaydıyla)

-          Hareket tarihine 30 gün ve üstü kala iptallerde %100 iade

-          Hareket tarihine 15 gün kala iptallerde % 50 iade

-          Hareket tarihine 9 gün kala iptallerde % 25 iade

-          Uçak bileti kesildikten sonra iadesi söz konusu değildir.

 • Birleşmiş Milletler Kararı ile gidilecek olan destinasyonun savaş ve doğal felaket halinde olması, gezinin bir başka tarihe -program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla-ertelenmesini mecbur kılacaktır.
 • Tüm dünya otellerinde –check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00’dır.
       

              İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler  tur satın alındığında yolcu tarafından kabul edilmiş sayılır.

 
 

TARİH:                                                                                                        TARİH :

OVAMTUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI                                                   YOLCU

İMZA / KAŞE                                                                                               İMZA / KAŞE

Bu sayfa 1482 defa görüntülenmiştir.