SURİYE 1
HALEP+HUMUS+HAMA+BUSRA+ ŞAM
4 Gece / 5 Gün
1. Gün (Perşembe) : İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Suriye HY kontuarı önünde saat 21.50’ de buluşma ve bilet işlemlerinden sonra saat 23.50’ de Halep’ e hareket, saat 01.30’ da varış. Otele transfer ve geceleme otelde.
 
2. Gün (Cuma)         : Sabah saat 08.00-09.00 arası kahvaltıdan sonra tam gün öğle yemekli Halep Turu. Bu turda Halep Kalesi, Emevî  Câmii, Hz . Zekeriya kabri Halep Kapalıçarşısı gibi tarihî ve dînî mekanlar ziyaret edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
3.Gün (Cumartesi) : Sabah saat 07.00-08.00 arası kahvaltıdan sonra otelden kesin ayrılış ve Humus’ a hareket. Buradaki şehir turu ve Sahabî Halid Bin Velid’ in kabri ve câmii ziyareti ve sonrasında Hama’ ya hareket. Hama  şehrinde tarihi su değirmenlerinin görülmesi ve öğle yemeği. Yemek sonrasında Şam’ a hareket. Yolculuk esnasında bölge coğrafyası ve tarihi ile ilgili bilgiler verilecek. Şam’ a varış, akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
4. Gün (Pazar)        : Sabah saat 07.00-08.00 arası kahvaltıdan sonra Busra şehrine hareket ve burada Peygamberimizin 12 yaşında iken Şam yolculuğunda uğradığı Râhip Bahîra’ nın evini ziyaret ve Râhibin fark ettiği mucizenin anılması. Öğleye doğru Şam’ a dönüş, Kasiyon Dağından Şam temâşâsı. Öğle yemeği ve Şam turuna devam. Emevî  Câmii, Hz. Hüseyin ve Hz. Yahya makamları, Bilal-i Habeşî, Hz. Zeynep ve Rukiye, Ebudderdâ, Muhyiddîn-i Arabî, Sultan Vahdettin kabirleri gibi makam ve mekanları ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
5. Gün (Pazartesi) : Sabah saat 07.00-08.00 arası kahvaltıdan sonra saat 15.00’ e kadar Abdülhamit Han’ ın yaptırdığı tarihî Hamîdiye Çarşısı gibi Şam’ ın önemli çarşı ve turistik mekanlarını ziyaret, öğle yemeği, alışveriş imkanı. Saat 15.30’ da   Şam Havalimanına transfer ve 17.30’ da İstanbul’ a hareket, saat 19.30’ da varış.
 
FİYATLAR
Şam 2 gece / 5 YILDIZ OTELDE
Halep 2 gece / 4 YILDIZ OTELDE
İki Kişilik Odada Kişibaşı               €uro
Tek Kişilik Oda                                €uro
Çocuk                                               €uro
 
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER 
- Ist / Halep-Şam  / Ist ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri , Suriye Hava Yolları ile
-          Belirtilen kategorili otellerde  ve belirtilen  gece sayıslarında yatak+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
-          Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
-          Programda belirtilen tüm turlar ve öğle yemekleri, giriş ücretleri, ulaşım ve rehberlik
-          Yurtdışı Çıkış Harcı, vize ücreti ve işlemleri
-          Şam Havalimanı Çıkış Harcı
-          Profesyonel Haktur Rehberlik Hizmetleri 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
-          Yemeklerde alınacak bilumum kapalı içecekler
-          Turlardaki kişisel harcamalar
-          Otel extraları (telefon, kuru temizleme, oda servisi vb)

Bu sayfa 1267 defa görüntülenmiştir.