SURİYE 2
ŞAM - HALEP - BUSRA
3 GECE / 3 TAM GÜN
Cuma / Pazartesi

1.Gün (Cuma)           : İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00 te buluşma ve işlemler sonrası saat 07.00 de Şama hareket. Saat 09.00da varış. Otele transfer ve kısa bir dinlenmeden sonra otel dışında bir restaurantta kahvaltı. Tarihi ve meşhur Emeviye Camiindeki Cuma Namazından sonra panaromik bir Şam turu ile Busraya hareket. Peygamberimizin çocukluk döneminde uğradığı ve o esnada muazzam bir mucizenin yaşandığı Busra da tarihi ve mukaddes mekanların ziyareti. Akşama doğru Şama dönüş, akşam yemeği ve ardından Kasion Dağından muhteşem Şam temâşâsı. Otele dönüş ve geceleme.

2.Gün (C.tesi)           : Sabah kahvaltısından sonra tam gün Şam turu. Bu kapsamda sahabe ve evliya kabirleri, Hicaz Tren Garı, Süleymaniye Külliyesi ve Hamidiye Çarşısı gibi Osmanlı eserleri ziyaret edilmiş ve görülmüş olacaktır. Restauranttaki akşam yemeğinden sonra el-Hamra Çarşısı turu ve otele dönüş. Otelde geceleme.

3.Gün (Pazar)           : Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılış ve Halepe hareket. 4 saatlik bir yolculuğun sonunda Halepte dolu dolu bir gün ve akşam. Akşam saat 21.00e kadar Zekeriya Peygamber türbe ve camii dahil, müzik ve su sesi ile hastaların tedavi edildiği tarihi Bimaristan Hastanesii Halep Kalesi, Kapalıçarşı, ilginç Babul - Faraç bölgesi, Tilel Çarşısı gibi şehrin en gözde tarihi ve turistik mekanlarının ziyaret edilmesi ve gezilmesi. Bu arada akşam yemeği ve daha sonra Şam Havalimanına dönüş. Saat 00.30 civarında havalimanına varış.

4.Gün (P.tesi)           : İşlemlerden sonra saat 03.20de İstanbula hareket ve saat 05.20de varış.
FİYATLAR
4 - 5 Yıldız Otellerde
İki Kişilik Odada Kişibaşı           
                Tek Kişilik Oda   Kişibaşı                           
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
- Ist / Şam / Ist  ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vegileri ( THY ile)
- Havalimanı transferleri
- 4 ve 5 Yıldız otellerde oda+kahvaltı esaslı 2 gece konaklama
- Programda belirtilen turlar, 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği, Türkçe rehberlik
- Yurtdışı Çıkış Harcı ve seyahat sigortası
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Yemeklerde alınacak bilimum kapalı içecekler
- Otel ekstraları (oda servisi, telefon, minibar, kuru temizleme vb)
-Turlardaki kişisel harcamalar

Bu sayfa 1154 defa görüntülenmiştir.