İSKANDİNAVYA & FYORDLAR     ( Muhteşem Yaz Fırsatları !!)

 
 
 
THY ile Kopenhag(2)- Göteburg(1)- Oslo(1)
 
Bergen(2) - Lillehamer(1) - Stocholm(2) 9 Gece 10 Gün
 
 
 
1.GÜN: İSTANBUL - KOPENHAG
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde kontuar önünde saat 12:00'de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Hava Yolları'nın TK 1785 sefer sayılı uçağı ile saat 14:15'de hareket ve saat 16:30'da Kopenhag'a varış. Kopenhag'a varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Black Diamond, Langelinie limanı göreceğimiz yerler arasındadır Otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme Kopenhag'da otelimizde.

2.GÜN: KOPENHAG
Sabah kahvaltısı sonrasında tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız, ekstra olarak düzenlenebilecek Danimarka Şatoları (Frederiksborg ve Hamlet Şatoları) ve Riviereası turu ve yine ekstra olarak düzenlenebilecek olan Tivoli Bahçeleri ve Kopenhag Tekne Turu'na katılabilirler. Geceleme Kopenhag'da Otelimizde.

3.GÜN: KOPENHAG - GÖTEBORG
Sabah kahvaltı sonrası Göteburg'a hareket. Yol üzerinde arzu eden yolcularımıza ekstra Malmö turu. Malmö'de yapacağımız şehir turumuzda Stortoget Meydanı, Belediye Binası, Lejonet Eczanesi, Malmöhaus kalesi ve Turning Törso binası görülecek yerler arasındadır. Öğlenden sonra Malmö'den Göteburg'a hareket. Göteburg'a varış ve panoramik Göteburg şehir turu. Bu turumuzda Konser ve Opera salonları, Sport Avenue caddesi, Poseidon heykeli, Ullevi Stadı ve Nordstan merkezi görülecek yerler arasındadır.
*** Önemli Not : Malmö turu genel katılıma göre yapılacaktır !..

4.GÜN: GÖTEBORG - OSLO
Sabah kahvaltı sonrasında Oslo'ya hareket. Oslo'ya varışta yapacağımız panoramik Oslo turunda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park, Royal Sarayı, Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilebilecek olan Akershus kalesi ve Holmenkollen Tepesi turuna katılabilirler. Geceleme Oslo'da otelimizde.

5.GÜN: OSLO - BERGEN
Sabah kahvaltısı sonrasında Bergen'e hareket (500 km) Öğle saatlerinde Aurland vadisi üzerinden Flam'a varış. Flamda vereceğimiz yemek molası ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra Norveç'in olmazsa olmaz'ı Flam Dağ Treni turuna katılabilirler. İki saat sürecek olan bu nefes kesici yolculuğun ardından Bergen'e devam ediyoruz. Akşam üzeri Bergen'e varışımızın ardından yapacağımız panoramik Bergen turunda, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bergen evlerini, Balık pazarını ve Bergen Limanını göreceğiz. Turumuzun sonrasında otelimize transfer ve yerleşme. Akşam tüm misafirlerimiz ile otelimizden ayrılıp Bergen'in ünlü Floyen tepesine funiküler ile çıkıp 300mt yüksekten muhteşem şehir ve Fyord manzarasını seyrederek günün yorgunluğunu atıyoruz. Geceleme Bergen'de otelimizde.

*** Önemli Not : Flam dağ treni turuna katılmayan misafirlerimiz Flam'da grup dönene kadar vakit geçirebilirler !..

6.GÜN: BERGEN
Sabah kahvaltısı ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak organize edilebilecek olan tekne ile Bergen Limanı ve Osterfyord turuna katılabilirler Geceleme Bergen'de otelimizde.

7.GÜN: BERGEN - LİLLEHAMER
Sabah kahvaltısı sonrasında Lillehammer şehrine hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Norveç'in diğer bir olmazsa olmazı Gudvangen ile Flam arasında tekne turuna katılabilirler. Flam'a varışın ardından verilecek yemek molası ardından Lillehammer'e hareket ve akşam saatlerinde varış. Yapacağımız panoramik Lillehammer şehir turunda Lillehammer Sanat Müzesi ve Koleji, Norveç Olimpiyat Müzesi, Avrupa'nın en büyük açık hava müzesi olan Maihaugen görülecek yerler arasında. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Serbest zaman. Geceleme Lillehamer de otelimizde.
*** Önemli Not : Gudvangen ile Flam arasında tekne turuna katılmayan misafirlerimiz Otobüs ile Gudvangen'den Flam'a geçip burada vakit geçirip Flamda grupla birleşeceklerdir. .

8.GÜN: LİLLEHAMER - STOCKHOLM
Sabah kahvaltısı sonrasında Stockholm'e hareket.(590 Km) Stockholm'e varışta yapacağımız panoramik şehir turunda Gamla Stan Adası,Kraliyet Sarayı,Tiyatro Binası,Belediye Sarayı, Parlamento binası, Skepsholmen adası,Kunqsrad Parkı ve Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

9.GÜN: STOCKHOLM
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman veya ekstra olarak düzenlenecek olan Stockholm Vasaa Müzesi ve Skansen turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

10.GÜN: STOCKHOLM - İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrasında uçak saatine kadar serbest zaman, Havaalanına transfer, gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında TK 1794 sefer sayılı uçuşu ile 17:15 da İstanbul'a dönüyoruz. Türkiye Saati ile 21:40 da İstanbul Atatürk Havalimanına iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

Bu sayfa 1316 defa görüntülenmiştir.